Strefa Ognia to autorski projekt magazynu „Świat Kominków” organizowany na wielu imprezach targowych w Polsce. Głównym celem projektu jest promocja branży kominkowej i różnych form ognia w domu i w ogrodzie. Strefę Ognia, dzięki której uczestnicy targów przekonują się, że branża grzewcza ma wiele różnorodnych rozwiązań do zaproponowania, możemy realizować dzięki Partnerom projektu.

Strefa Ognia to więcej niż kominki i piece. Na Strefie Można zobaczyć firmy oferujące asortyment do wykończeń urządzeń grzewczych, kaflarnie ze swoimi kaflami, dzięki którym kominki i piece mają swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Prezentowane są też kotły na pellet i drewno, kuchnie kaflowe, różnorodne grille i piece chlebowe. Nie brakuje materiałów zduńskich i potrzebnego kominkowego osprzętu.

Ogień wiążę się nie tylko z domem, ale i z ogrodem, w którym można spędzić czas przy cieple ognia, oraz w towarzystwie urządzeń dających nam chwile relaksu. Dlatego na Strefie Ognia można zobaczyć również takie urządzenia, jak: paleniska ogrodowe, ogrzewcze, balie.

Strefa Ognia integruje branżę grzewczą i jej przedstawicieli, przedstawia klientom indywidualnym różnorodne sposoby i rozwiązania służące „posiadaniu” ognia.

Podczas wydarzeń, na których prezentujemy projekt Strefa Ognia, pojawiają się przedstawiciele Cechu Zdunów, udowadniając, że branża zduńska nie jest mała, a zawód zduna wcale nie jest zawodem wymarłym, lecz nieustannie potrzebnym. W trakcie wydarzenia można zobaczyć pokazy budowy pieca i uczestniczyć w konferencjach tematycznych związanych z branżą.

Niektóre media odsuwają tematy związane z branżą kominkową na bok. „Świat Kominków” i realizowany wraz z Partnerami projekt Strefa Ognia udowadniają, że współczesne kominki dostosowane są zarówno do wymogów ekologicznych, jak i wymagań estetycznych oraz trendów wnętrzarskich.

Świat Kominków & Partnerzy na Strefie Ognia na targach Gardenia 2023.

Strefa Ognia – co mówią o nas inni ?

Strefa Ognia jest bardzo korzystna dla klienta. Klient przychodzi i w jednym miejscu ma dużą ilość różnych urządzeń – pełny przekrój produktów w eleganckim i przestrzennym miejscu. Dzięki temu klientów można od razu skierować do innych miejsc na Strefie Ognia, które mogą go zainteresować. Dla mnie osobiście ważna jest integracja z firmami branżowymi. Gdyby to wyglądało jak dawniej na targach, to każda firma miała by osobne stoisko i nie byłoby tego kontaktu między firmami, który był na Strefie Ognia. Już od dawna byłem zwolennikiem integracji tego środowiska. Niektóre firmy mogą traktować siebie nawzajem jak wrogów, ale w tym przypadku jest inaczej, bo Strefa Ognia integruje firmy. Branża kominkowa nie jest bardzo szeroka i chętna do „wystawiania się” na targach. Dla niektórych mniejszych firm koszty związane z wystawieniem się na targach są za duże, a Strefa Ognia daje im możliwość zaistnienia na targach branżowych. Uczestniczyłem w różnych targach i nigdzie nie ma takich sytuacji, jak na Strefie Ognia, że koledzy z konkurencji pomagają i wołają, jeśli przyjdzie klient do naszego stanowiska, a my jesteśmy nieopodal. Na Strefie Ognia panuje przyjazna atmosfera, dzięki której można też między sobą załatwiać interesy. Przy okazji jest możliwość poznania nowości pojawiających się w branży. Na Strefie Ognia można uczestniczyć w konferencjach, co jest bardzo potrzebne dla tej branży. Tematy poruszane na nich można wykorzystać do bezpośrednich dyskusji miedzy sobą mówi Jan Sirko, Piece Polska.

Uczestnictwo w Strefie Ognia i prezentacja produktów udowania, że marka Parkanex nadal prężnie działa na rynku, prezentując nowe rozwiązania i produkty. Projekt Strefa Ognia pokazuje, że ogrzewanie kominkowe nadal jest bardzo popularne i potrzebne jako alternatywne źródło ciepłamówią przedstawiciele firmy Parkanex.

Strefa Ognia tworzy bardzo przyjazne środowisko osób zajmujących się tematyką ognia. Daje możliwość obejrzenia różnych opcji widoku ognia, nie tylko stricte pod kątem grzewczym, ale też dekoracyjnym. Za każdym razem zaprzyjaźniamy się z różnymi wystawcami, rozmawiamy na tematy handlowe czy na temat sytuacji gospodarczej, mamy wiele wspólnych podłoży do rozmów mówią o Strefie Ognia przedstawiciele firmy Infire.

Współpraca ze Strefą Ognia to strzał w dziesiątkę. Wszystko przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobry kontakt z organizatorami oraz przemiła atmosfera, co zasługuje na uwagę. Ze Strefą Ognia zawsze i wszędzie. Udało nam się nawiązać dużo kontaktów, które – mamy nadzieję – zaowocują w bliskiej przyszłości klientami z Polski i zagranicy. Jak reagowali klienci na Strefę Ognia? Balie w Strefie Ognia? Tak, przecież opalane są za pomocą ognia! Zdziwienie i zaskoczenie bardzo mile odbieranemówi o Strefie Ognia Joanna Kucharska z KuBu Welness.

Cech Zdunów Polskich na Strefie Ognia podczas targów Warsaw Home&Contract.

Uczestnictwo w Strefie Ognia daje nam możliwość bieżącego zaprezentowania produktów Hajduk na żywo szerokiej grupie odwiedzających Targi. Należą do nich zarówno inwestorzy indywidualni, jak i profesjonaliści z branży kominkowej czy architekci. W dobie internetu i wszechobecnej reklamy elektronicznej jest szczególnie ważne, aby potencjalni klienci mieli możliwość zapoznania się z naszymi urządzeniami na żywo i dostrzeżenia cech wyróżniających poszczególnych, często autorskich rozwiązań. Zorganizowanie się branży kominkowej w jednym miejscu jest dużym ułatwieniem dla odwiedzających targi, którzy mogą znaleźć interesujący produkt dosłownie w zasięgu ręki bez tracenia czasu na poszukiwaniu wystawców po całej hali. W Strefie Ognia bierzemy udział już kilka sezonów i uważamy ją za ciekawe i praktyczne rozwiązanie mówi Dyrektor Zarządzający firmy Hajduk, Paweł Szymczak

Strefa Ognia uatrakcyjniła nasze targi Warsaw Home&Contract, pokazując piękno aranżacji kominków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej dotychczasowej współpracymówi Dyrektor ds. rozwoju Ptak Warsaw Expo Dariusz Drąg.

Z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie piecami wolnostojącymi i rozpoznawalność naszej marki. Połączone siły w Strefie Ognia to nie tylko promocja pieców i kominków, ale również przemiłe spotkanie z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami z branży. Jest to doskonała okazja do lepszego poznania się, wymiany doświadczeń i opinii a wszystko w przyjaznej i miłej atmosferze pełnej uśmiechu i wsparcia. Zawsze można liczyć na pomoc w tych drobnych jak i bardziej wymagających sytuacjach. Już nieraz doświadczyłem, że ewentualny korek na drodze i spóźnienie nie jest żadnym problemem i zawsze wiem, że jest ktoś, kto wręczy niezbędne materiały lub przekaże podstawowe informacje pod moją nieobecność…Tomasz Bernacki Charnwood

Strefa Ognia na targach KOMINKI/BUDMA w Poznaniu

Projekt Strefa Ognia będzie obecny na tragach KOMINKI/BUDMA w Poznaniu w dniach 30.01–02.02.2024. Odwiedzający targi na przestrzeni 630 m2 będą mogli zapoznać się z różnorodnością kominkowego ognia i uzyskać porady od specjalistów z branży kominkowej, a także otrzymać bezpłatnie magazyn Świat Kominków.

Na Strefie Ognia podczas tegorocznych targów KOMINKI/BUDMA zobaczymy kilkadziesiąt firm, będą to m. in : Eco-Pal, Żar-Wik, My-Spa, Beoutside, Piece Polska, Spartherm, Wentor, Vulkan by Kominflex, Hajduk, Poujoulat, Koperfam, Pekabet, Tatarek, Parkanex, Glen Dimplex Polska, Kominox, Infire, Luxury Hottubs, Napoleon, Eco-Palnik, Defro Home, Jeremias, Charnwood, Cebud s.c., Schiedel, Węgier Glass, Styrobud Górno, HF Inverter, KuBu Welness, PPH Kostrzewa. Obecne będą organizacje branżowe: Cech Zdunów Polskich, Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Kominki i Piece”, Małopolski Cech Zdunów i Zawodów Pokrewnych oraz przedstawiciele akcji Drewno Pozytywna Energia.

Patrycja Szymbor